مرکز اجتماعی مسلمانان-ایست‌بِی

Muslim Community Center-East Bay

مرکز اجتماعی مسلمانان (MCC) - ایست‌بِی یک سازمان مذهبی چندقومیتی، چندنژادی، چندزبانی، غیرفرقه‌ای، متنوع و آزاد  است که خود را مکلف به جلب مشارکت کامل و برابر مردان و زنان می‌داند.

ما پروگرام‌‌های تقویت معنوی و توانمندسازی جوانان را با تمرکز بر سرگرمی و الهام‌بخشی، ارائه می‌کنیم. ما می‌کوشیم که محیطی فامیل‌-پسند که زمینه‌ساز میانه‌روی، خلاقیت و مشارکت اجتماعی باشد، ایجاد کنیم. ما یک مسجد مسئولیت‌پذیر، آینده‌نگر، دوستدار محیط‌زیست و پذیرنده اشخاص با ضروریات ویژه هستیم. اعضای مونث مسئولیت ریاست هیات‌مدیره را طی سالهای 2016 تا 2020 و 2022 تا فعلاً، به عهده داشته‌اند. از بدو تاسیس این مرکز، زنان در جایگاه‌های مدیریتی آن حضور داشته‌اند.

پروگرام‌ نماز جمعه مرکز ما، به‌عنوان کلانترین مجتمع اسلامی در Tri-Valley، پذیرای حدود 500 تن از نمازگزاران ایست‌بِی است. این مرکز به برگزاری پروگرام‌‌های سخنرانی عمومی و اجرای طرحهای خدمات اجتماعی می‌پردازد و در فعالیت‌های میان‌مذهبی، از طریق سازمان‌های مذهبی منطقوی و ملی، اشتراک می‌کند. طی روزهای هفته، پروگرام‌ قرآن، عربی و حفظ برگزار می‌شود. پروگرام‌ حلقه جوانان عصر جمعه اجرا می‌شود و یکشنبه‌ها نیز ما میزبان «مکتب یکشنبه» هستیم. پروگرام‌‌های ما شامل تعلیم حقوق مدنی و تعلیمات مدنی برای مسلمانان ایست‌بِی، پلان‌گذاری برای فامیل‌‌های دارای ضروریات ویژه،  پروگرام‌‌های فامیلی عصرگاهی،   پروگرام‌‌های مشترک با دیگر مساجد و سازمان‌های اسلامی، فعالیت‌های اجتماعی، صنف‌های اعتقادات اساسی اسلامی به زبان فارسی، صنف‌های هنرهای رزمی و کدنویسی، کلب هفته‌وار کتاب، صنف‌های انگلیسی به‌عنوان زبان دوم، گروپ‌های حمایتی دو-هفته‌ای مادران مجرد، جلسات ماهانه باشگاه کتاب تازه‌مسلمانان، طرحهای خدمات اجتماعی، بسکتبال جمعه شب، تعلیم هنرهای رزمی، ورکشاپ‌‌های توسعه نرم‌افزار و... می‌شود.

MCC ایست‌بِی پروگرام‌ هفته‌وار توزیع مواد غذایی را برای همسایگان اجرا می‌کند.

روز/ساعت: سه‌شنبه 3 بعدازچاشت - 6 بعدازچاشت

اقلام غذایی شامل محصولات کشاورزی و مواد غذایی (برنج، لوبیا، ماهی تون، شیر بسته‌بندی‌شده، پاستا و... در صورت موجود بودن)

گروپ‌های حمایتی فامیلی سوء‌مصرف مواد مخدر و ترک اعتیاد جلسات مهارت

برای کمک‌رسانی و امیدبخشی به فامیل‌‌های دارای عضو معتاد، مرکز اجتماعی مسلمانان-ایست‌بِی با همکاری  MadinaHouse  صنف‌های هفته‌وار مجازی را برای فامیل‌‌های دچار مشکل اعتیاد عزیزان، و صنف دیگری را برای اشخاصی که اعتیاد را ترک کرده‌اند، برگزار می‌کند.

این صنف‌ها با هدف ارائه پشتیبانی و تعلیم مستمر به جامعه مسلمانان منطقه خلیج سان-فرانسیسکو، و اشخاصی که پیوسته و بصورت آنلاین از ایالت‌ها و مناطق دیگر به ما می‌پیوندند، برگزار می‌شود. صنف‌های ما به شکل وبینار برگزار می‌شود و شما می‌توانید، بدون محدودیت مکانی، بصورت کاملاً خصوصی و ناشناس در آنها اشتراک کنید. اشتراک‌کنندگان ما نام و چهره شما را نمی‌بینند. امکان گفتگوی خصوصی با کسانی که صحبت می‌کنند و نیز مشارکت، ارائه دیدگاه یا مطرح کردن سوال وجود دارد. در این صنف‌ها از اصول مذهبی و مهارت‌های مبتنی بر شواهد که کارآیی آنها ثابت شده است استفاده می‌شود.

صنف‌های فامیلی ما هر هفته سه‌شنبه‌ها از 6:30 بعدازچاشت PST بصورت مجازی برگزار می‌شود. به صنف‌ زنده بپیوندید: https://mcceastbay.org/family-class

جلسات «مهارت‌های ترک اعتیاد» ویژه اشخاص معتاد هر هفته یکشنبه‌ها از 1:30 بعدازچاشت PST بصورت مجازی تشکیل می‌شود. به صنف‌ زنده بپیوندید: https://mcceastbay.org/recovery-skills

Pleasanton
Address
5724 W. Las Positas Blvd. Suite 300
Pleasanton, CA 94588
Alameda County Seal