El Tímpano

El Tímpano

El Tímpano -«طبل» به زبان اسپانیایی- در قسمت اطلاع‌رسانی، مشارکت و اعلان نظریات مهاجرین لاتین و مایا ساکن اوکلند و منطقه خلیج و حومه فعالیت می‌کند.

El Tímpano در سال 2018 بعد از سپری نمودن پروسه 9-ماهه طراحی مشارکتی که صدها تن از ساکنان و ده‌ها راهبر اجتماعی از جوامع مهاجرین لاتین و مایا اوکلند را شامل می‌شد، شکل گرفت.

در دورانی که پروسه انتشار اخبار گسسته‌تر از هر زمانی به نظر می‌رسد،  El Tímpano  راهی برای ایجاد ارتباط با بیش از 10% خانوارهای اسپانیایی-زبان ساکن اوکلند، کالیفرنیا، پیدا کرد و ارائه اخبار مهم و جواب‌گویی به سوالات و استعلامات را در پیش گرفت. این سازمان با مخاطبان خود در قسمت اطلاع‌رسانی دوجانبه از طریق پیام، همکاری می‌کند. این الگو جایگزین ابزارهایی مانند گروپ‌های فیسبوک، که ممکن است زمینه‌ساز انتشار معلومات نادرست و تقویت روند قطبی‌سازی سیاسی در جوامع شود، شده است. El Tímpano امکان دسترسی به معلومات لازم از منابع معتبر را برای مخاطبین خود فراهم کرده است.

El Tímpano، از طریق رویکردهای نوآورانه به خبرنگاری محلی و مشارکت اجتماعی، راپور‌ها و سوالات اعضای جامعه درباره مسائل محلی و ملی را مطرح می‌کنند و به ارائه اخبار و معلومات مرتبط با ضروریات آنان و بررسی مشکلاتی که در معرض دیدشان قرار می‌گیرد، می‌پردازد.

همه اولویت‌های سردبیری و استراتژی‌های توزیع ما بربنیاد شنیده‌های ما، و از طریق گفتگوی مستمر با جوامع تحت‌پوشش خدمات ما، شکل می‌گیرد.

رویکرد ما به راپور‌دهی جامعه-گرا شامل مشارکت فردی خلاق -مانند میکروفون‌های عمومی که در اختیار کتابخانه‌ها، رختشوی‌گاه‌ها و چهارراه‌های سراسر اوکلند شرقی قرار گرفته است- و یک پلتفرم پیامکی برای ارائه اخبار محلی مهم و انتقال راپور‌های مشارکتی است. مجموعه خبرنگاری ما از هزاران مهاجر لاتین و مایا از سراسر منطقه خلیج که با مطرح نمودن سوالات، راپور‌ها و مشکلات خود به ما اعتماد کرده‌اند، قدرت گرفته است.

پلتفرم پیامکی El Tímpano و میکروفون‌های عمومی با الهام گرفتن از الگوی  Listening Post  خبرنگاری مشارکتی توسعه یافته است.

پلتفرم ارتباطات تحسین‌شده El Tímpano به ارائه اخبار محلی، معلومات، معرفی منابع و راپور‌دهی مشارکتی به مهاجرین اسپانیایی-زبان منطقه خلیج اختصاص دارد. برای ثبت‌نام، عبارت HOLA را با پیام به نمبر 510-800-8305 ارسال نمایید.

اگر شما یا مکتب، کلیسا یا سازمان اجتماعی شما خواهان همکاری با ما در قسمت معرفی این سرویس اطلاع‌رسانی مهم، که هزاران تن از مهاجرین لاتین و مایا را پوشش می‌دهد، هستید/است، با گروپ ما به آدرس  hola@eltimpano.org به تماس شوید.

Website
Alameda County Seal